Giriş
Arama      
Resital Bayi Portalı için burayı tıklayınız  

Resital Taksitli Satış Modülü

Resital Taksitli Satış, Firmaların taksitli satış işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi için tasarlanmıştır.
Resital Finans ve Basic programları ile entegre olarak çalışır.
Senet, sözleşme bazlı satış yapan her türlü işletmenin tahsilatlarını kontrol altına almasına, nakit akışını gözlemlemesine yardımcı olur.

Taksitli Satış modülünden bazı ekran görüntüleri

           

Resital Taksitli Satış Modülü Genel Özellikleri

Tek bir pencerede tüm işlemleri yapabilme imkanı sunar (Yeni müşteri kaydı, müşteri güncelleme, silme, işlemlerini sorgulama, açık, kapalı, peşin fatura işlemleri, sipariş, tahsilat işlemleri, vb…)
Müşteri listesinde kayıtlı olan müşterilerle ilgili bilgi güncelleme, işlemlerini sorgulama ve değiştirme, yeni işlemler girme, iptal etme veya müşteri silme işlemleri yapılabilir. Yeni müşteri tanımlanabilir. Müşterinin borç ve alacak hareketleri ve taksit bilgileri görülebilir.
Müşteri listesi üzerindeyken listede seçil olan cari öndeğer gelmek üzere açık veya kapalı fatura girilebilir, müşteri listesinde kaydı olmayan kişilere peşin fatura kesilebilir.
Sipariş işlemleri ile mal teslimi yapılmadan mal rezervasyonu ve taksitlendirmesi yapılabilir.
İade fatura işlemi ile daha önceden satılan mallardan seçim yapılarak iade alınabilir.
Tahsilat işlemi ile tek bir fişte nakit, kredi kart, çek, senet, havale hediye veya alışveriş çeki ile taksitlendirme kapamalı tahsilat alınabilir.
Bakiye ertele ile vadesi gecikmiş veya kısmi kapanmış taksitlerin bakiyesi kapatılıp farklı bir tarihe yeni bir taksit oluşturulabilir, ertelenebilir veya eşit bakiye dağıt ile diğer taksitlere dağıtılabilir.
Eşit bakiye dağıt ile vadesi gecikmiş veya kısmi kapanmış taksitlerin bakiyesi kapatılıp diğer taksitlere eşit tutarda dağıtılabilir.
Gecikmiş tahsilatlar için vade farkı hesaplanabilir.
Satış fatura veya sipariş pencerelerinde satış bedeli, peşinat ve taksit plan seçilerek otomatik olarak veya manüel olarak taksitlendirilebilir. Sözleşme , tek senet veya her bir taksit için ayrı senet yazdırılabilir.
Kapalı veya peşin faturalarda tahsilat aynı pencerede alınabilir.
İade faturalarında iade tutar, baştan - sona veya sondan – başa seçimi ile taksitlere yansıtılabilir.
©2010 Resital Yazılım